Wycieczka do Warszawy - NSPWD

Przejdź do treści

Wycieczka do Warszawy

Archiwum > Wydarzenia 2017/2018 > Wyjazdy i wycieczki
22-23.03.2018 r. uczniowie klas III-VII z NSP w Wielkim Dworze wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Podróż do stolicy rozpoczęła się wczesnym rankiem o godzinie 6:30.
 
Pierwszym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie zwane „Pałacem na Wodzie”. Uczniowie przy słonecznej pogodzie mogli podziwiać faunę i florę parku, gdzie chętnie „pozowały” do zdjęć dostojne pawie i zwinne wiewiórki. Największe wrażenie wywarł Teatr na Wyspie, gdzie okazała półkolista scena zachwycała kamiennymi rzeźbami aktorów dramatycznych.
 
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Centrum Nauki Kopernik, w którym na uczniów czekała niezliczona ilość eksponatów, doświadczeń i wystaw. Wizyta w tak ogromnym ośrodku pozwoliła na poznanie praw nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie eksperymentów, dokonywanie doświadczeń naukowych indywidualnie i z grupą, a także poznanie wielu innych aspektów otaczającego ich świata. Wizyta w Centrum Nauki zakończyła się obiadokolacją.
 
Kolejnym długo oczekiwanym punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Wśród uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej, którzy czekali na zwiedzanie obiektu. W czasie wizyty na Narodowym uczestnicy wycieczki mogli wejść na trybuny oraz na punkt widokowy, skąd mogli podziwiać Warszawę nocą. Uczniowie, także mogli zobaczyć jak wyglądają wanny, przeznaczone do odpoczynku po meczu, pomieszczenia rehabilitantów i masażystów, szatnie zawodników, w których zawieszone były oryginalne koszulki z nazwiskami piłkarzy. Sądząc, po uśmiechniętych twarzach wizyta na Narodowym zrobiła ogromne wrażenie na uczniach. Zmęczeni, ale zadowoleni udali się do hotelu.
 
Drugi dzień rozpoczął się zwiedzaniem starego Miasta, gdzie uczniowie mogli zobaczyć Kolumnę Zygmunta, Syrenkę Warszawską, Grób Nieznanego Żołnierza przy, którym akurat odbywała się zmiana warty. Następnie udali się pod Zamek Królewski, który wyróżniał się pięknym stylem barokowo-klasycystycznym. Po wejściu do środka przez około godzinę mogli podziwiać wnętrza części muzealnej zamku.Następnym, a zarazem ostatnim punktem wycieczki była wizyta w TVP, przy słynnej ulicy Woronicza. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają studia „TVP Sport”, „Pytanie na śniadanie” oraz prace nad przygotowaniem scenografii do „Ziarna” – programu dla dzieci. Na zakończenie wizyty uczniowie obejrzeli eksponaty zgromadzone w muzeum TVP, które w skrócie opisywały historię rozwoju telewizji.
 
Późnym popołudniem uczestnicy wycieczki wyruszyli do domu.
WIELKI DWÓR 9/1 14-330 MAŁDYTY
NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZ. PRZEDSZKOLNYM
TEL/FAX: 897581007
Wróć do spisu treści