O nas - NSPWD

Przejdź do treści

O nas

O szkole
Szkoła istnieje od 01.09.2012r. i jest prowadzona przez Stowarzyszenie Edukacyjno-­Gospodarcze "Nasza Szkoła". Powstaliśmy w wyniku likwidacji Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wielkim Dworze. Dzięki inicjatywie pracowników szkoły, oraz ludzi dobrej woli możemy istnieć i z powodzeniem konkurować ze szkołami publicznymi w naszej gminie. Od lat nasi uczniowie są w czołówce na terenie gminy, ale w nauczaniu nie chodzi tylko o wyniki i rankingi. Nie wszystko da się poukładać w tabele. Przede wszystkim mamy tak ukształtować człowieka, aby mógł żyć z ludźmi i dla ludzi.

Przytoczymy tu słowa Jana Pawła II :
W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał: aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby i instytucje, które mogą finansowo wesprzeć naszą inicjatywę, która zapewnia okolicznym dzieciom wysoki poziom bezpieczeństwa, który gwarantuje mała szkoła, dobry poziom nauczania, oraz krótki czas dojazdu z miejsca zamieszkania.
WIELKI DWÓR 9/1 14-330 MAŁDYTY
NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZ. PRZEDSZKOLNYM
TEL/FAX: 897581007
Wróć do spisu treści