Konkurs recytatorski - NSPWD

Przejdź do treści

Konkurs recytatorski

Wydarzenia
Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 21.02.2020r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Konkurs Poezji Polskiej”. Organizatorem konkursu była p. Ewa Rudnicka i p. Beata Skwita. Konkurs skierowany był dla klas I-III i IV-VIII,  przystąpiło do niego 18 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz zachęcanie dzieci do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością.
Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności, która w drodze głosowania wyłoniła swoich dwóch ulubieńców: Wiktorię Kulczyńską z klasy III i Wiktorię Klonowską z klasy V.
Komisja konkursowa w składzie p. Anna Marchlewicz, p. Barbara Cymer,  p. Anna Lewandowicz, wnikliwie wysłuchała młodych recytatorów i wyłoniła zwycięzców:
I kategoria wiekowa – klasy I-III
   • I miejsce -  Natalia Wilk kl. II
   • II miejsce - Oliwer Ruść kl. I
   • III miejsce - Yuliia Haliulka kl. II
II kategoria wiekowa – klasy IV-VIII
   • I miejsce - Maciej Borysewicz kl. VI
   • II miejsce - Justyna Zabłotna kl. V
   • III miejsce - Zuzanna Ceran kl. VI

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięzcy gry planszowe, które wręczyła dzieciom p. Dyrektor Anna Marchlewicz.  Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

WIELKI DWÓR 9/1 14-330 MAŁDYTY
NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZ. PRZEDSZKOLNYM
TEL/FAX: 897581007
Wróć do spisu treści