DEN - NSPWD

Przejdź do treści

DEN

Archiwum > Wydarzenia 2018/2019
Dzień Edukacji Narodowej
          Dnia 15 października 2018 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Wielkim Dworze odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w tym jakże uroczystym dniu swoje święto miały również pierwszaki, które wstąpiły w szkolną brać ślubując godne reprezentowanie szkoły dobrą nauką i wzorowym zachowaniem.
          Po uroczystym przemówieniu Pani Dyrektor, uczniowie klas pierwszych rozpoczęli świętowanie w rytm dostojnego poloneza. Dziewczęta i chłopcy w pięknych, odświętnych strojach zatańczyli choreografię przygotowaną przez wychowawczynię p. Wiolettę Romejko. Następnie pierwszaki dały popis wokalny i recytatorski. Po artystycznych zmaganiach nadszedł moment wstąpienia uczniów w szkolną rodzinę. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Uroczyście pasuję Cię na ucznia NSP w Wielkim Dworze” – mówiła Pani Dyrektor dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniła o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci, przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie” przyjęcie.
          Następnie swój popis talentów pokazały pozostałe klasy w krótkich prezentacjach artystycznych. Grono Pedagogiczne oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać wierszy, piosenek, a także obejrzeć kabaretowe scenki.
          Na zakończenie po życzeniach składanych Gronu Pedagogicznemu przez Panią Dyrektor, głos zabrała również Przewodnicząca Rady Rodziców, która podkreśliła  swoją wdzięczność dla nauczycieli, w imieniu rodziców za codzienny trud, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Ten dzień pozostanie w pamięci zarówno nauczycieli, wszystkich uczniów, jak i pierwszaków, które wstąpiły w szkolną brać.
WIELKI DWÓR 9/1 14-330 MAŁDYTY
NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZ. PRZEDSZKOLNYM
TEL/FAX: 897581007
Wróć do spisu treści