100-lecie odzyskania niepodległości - NSPWD

Przejdź do treści

100-lecie odzyskania niepodległości

Archiwum > Wydarzenia 2018/2019
100-lecie odzyskania niepodległości – uroczysty apel.
Dnia 9 listopada w NSP w Wielkim Dworze odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość miała na celu przede wszystkim przypomnieć dawne, ciężkie czasy oraz skłonić wszystkich zebranych do refleksji. Tego dnia szkoła przybrała barwy biało-czerwone.
Obchody rozpoczęły się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 12:00, uczniowie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Marchlewicz, która w skrócie zobrazowała sytuację polityczną jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości oraz przypomniała dzieciom o woli walki Narodu Polskiego za ukochaną ojczyznę.
Z tej okazji uczniowie z klas 4-8 napisali wiersze o tematyce patriotycznej, spośród nich wybrano najlepsze utwory, które zostały przeczytane przez twórców przed publicznością – laureaci zostali nagrodzeni. Tego dnia odbył się również konkurs z wiedzy historycznej, w którym wzięli udział uczniowie z klas 6-8. Najlepszy okazał się Bartłomiej Rybak z klasy 8 – gratulujemy!
Samorząd uczniowski pod opieką p. Moniki Żak przygotował dla wszystkich uczniów opaski patriotyczne z mapą Polski, które podkreśliły ważność 100-lecia odzyskania niepodległości.
WIELKI DWÓR 9/1 14-330 MAŁDYTY
NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZ. PRZEDSZKOLNYM
TEL/FAX: 897581007
Wróć do spisu treści